Sonntag, 9. August 2009

Moters idealas


Sakoma, kad nėra negražių ir netobulų moterų, – jei taip kuri pavadinama, vadinasi, tiesiog gimė ne toje šalyje.

Griežtų išorinio grožio kanonų sudaryti neįmanoma, o ideali moteris kiekvienos tautos suvokiama skirtingai. Manoma, kad lietuvių akimis ideali moteris yra tobulų kūno formų, simpatiška ilgaplaukė, intelektuali, keliaujanti, sportuojanti, mėgstanti lankytis teatruose ir parodose, visur spėjanti gražuolė, be to, aistringa meilužė ir kantri mama. Mitas tai ar realybė, rudenį išsiaiškins naujasis TV3 projektas "Rožių kerai".

Kitų šalių statistika sufleruoja tokias pamokas: štai daugumos britų nuomone, ideali moteris yra ne aukštesnė kaip 170 cm, liekna mėlynakė blondinė, nepriekaištinga lovoje. O idealo viršūnę ji pasiektų, jei, be šių ypatumų, akį trauktų iškilia krūtine ir... ne per daugiausia uždirbtų.

Rusijos vyrai apklausose pabrėžia, kad ideali moteris turi nestokoti intelekto, tačiau kartu sugebėti jį... paslėpti – kad neįžeistų savo partnerio ir leistų jam jaustis tikru einšteinu. Rusui ideali moteris turi pasižymėti patrauklia išvaizda, dailiomis kūno formomis ir tokiomis savybėmis kaip išmintis, geras skonis ir taktiškumas, gera sveikata, žalingų įpročių neturėjimas, darbštumas, humoro jausmas, tvarkingumas ir netgi tylumas.

Prancūzams idealią moterį apibrėžė imperatorius Napoleonas I. Ji turinti būti patraukli, žavinga, įdomi, o svarbiausia – protinga. Kam moteriai reikia proto, Napoleonas I taip pat paaiškino. Kartą jis paprašė savo adjutanto rasti nakčiai moterį. Būtinai – protingą. "Kam, jūsų didenybe, lovoje reikia protingos moters?" – nustebo šis. "O su kuo aš pasikalbėsiu per pertraukėles?" – atsakė Bonapartas. Šiandien prancūzai tik patikslina – ideali yra toji, kuriai užtenka išminties leisti Napoleonu pasijusti net visiškam nevykėliui.

Šiandienė japonų moteris gerokai skiriasi nuo ankstesnių kartų. Ji dabar – ne tik nuolanki vyrų įgeidžių ir nurodymų vykdytoja, o valdingesnė, visus keturis namų kampus laikanti moteris. Kol darbuose paskendęs vyras pildo šeimos biudžetą, ji rūpinasi namais, tvarka, vaikais ir valgiu. Vis dėlto japonų vizijose ideali moteris – maža, liesa, trapi, santūri, viliojanti, bet kukli – kone sakuros žiedas. Ir, žinoma, paklusni savo "imperatoriui".

Afrikos šalyse, esančiose į pietus nuo Sacharos dykumos, idealios moters supratimas gerokai skiriasi nuo Vakarų. Žmonos ar dukters apkūnumas ten yra materialinės gerovės šeimoje įrodymas. O liesumas – silpnumo, liguistumo, blogos mitybos požymis – liudija, kad šeimos galva neįstengia užtikrinti artimiesiems deramų gyvenimo sąlygų. Kad būtų išties ideali, tvirtuolė taip pat turi būti darbšti, pasipuošusi, klusni žmona, puiki namų šeimininkė ir motina.

Keine Kommentare: