Montag, 4. Februar 2008

Meilė ir jos rūšysJeigu jus užpuolė, užklupo ar apsėdo netikėtai arba ilgai laukta meilė, prieš pradėdami konkrečius veiksmus, būtinai išsiaiškinkite ir nuspręskite, kokią meilės rūšį ar žanrą pasirinksite, nes meilė nelygi meilei. Ji labai įvairi, o nuo žanro ir rūšies pasirinkimo priklauso ir meilės intesyvumas, ilgumas, gilumas, stiprumas, plotis, aukštis, tūris ir kt.
Taigi žinoti tai svarbu, būtina ir reikia visiems ir kiekvienam kaip abėcėlę, daugybos lentelę ar eismo taisykles.


Svarbiausios meilės rūšys yra trys:
Ø Lyrika
Ø Epas
Ø DramaTaigi trumpai apie kiekvieną.

Meilės lyrika atsitinka kartais jaunesniam ir būtinai vyresniame mokykliniame amžiuje. Tai pirmoji, antroji, trečioji, bet ne paskutinioji meilė. Tai poetiška, platoniška meilė,nulipdyta ir nuausta iš svajonių, atodūsių, meilės laiškelių, žvilgsnių, tampymo už kasų ir kitokios švelnios agresijos. Kiekviena tikroji meilė turi prasidėti nuo lyrikos. Ji turi būti sukurta dviejų širdžių ir turi būti romantiška.

Meilės epas skirstomas į tris pagrindinius žanrus:
Ø Romanas
Ø Novelė
Ø Pasaka


Meilės romanas – populiariausias, labiausiai publikos mylimas žanras. Romanai rezgami, mezgami,kuriami visur: darbe, kurorte, ligoninėje, net kalėjime ir kt. Romanas gali trukti savaitę, mėnesį, metus ir gali baigtis vestuvėmis arba skyrybomis. Meilės romanai būna įvairiausių ilgių, kaip sijonai, netgi kelių tonų, o kartais visai ploni. Dabar madingiausi mini romanai.

Meilės novelė – tai trumpai trunkanti, pati žiauriausia meilė. Tai nelabai linksma istorija – kuri trunka tik vieną vakarą ar tik dvi valandas, bet ir ji žydi tam tikros publikos tarpe, tam tikrose vietose. Aišku vestuvėmis tai nekvepia – toks gyvenimas.
Bet ir tokiame gyvenime pasitaiko nuostabiausias žanras meilės pasaka, kuomet išsipildo žydros ir rožinės žmonių svajonės ir pasakos tampa tikrove: pelenė tampa princese, varlė – karalienė , princas atjoja ant balto žirgo, arklio ar baltos tojotos korovos. Tai atsitinka labai retai, bet faktas! Meilės pasaka baigiasi vestuvėmis.

Na o po visų laimių ir nelaimės, susiduriame dar su viena meilės rūšimi.


Tai drama. Ji skirstoma į du žanrus:
Ø Komedija
Ø TragedijaKomedija dažniausiai atrodo tiems, kurie stebi iš šalies, kuomet abu sutuoktiniai krečia visokius cirkus: žangliruoja lėkštėmis, vienas kitą dresiruoja, žaidžia slėpynes, katę ir pelę, stato viens kitam ragus ir „akinius“, laiko viens kitą klounais, išvadina „gražiausiais“ žodžiais.
Na, meilės tragedija virsta tuomet, kai prasideda karai, mūšiai dieną ir naktį, kai vyras ir moteris tampa priešais ir ima telkti savo armiją: iš draugų, uošvių ir kt.giminių.

Ir nepamiršti reikia sekso, nes ji pati įdomiausia ir svarbiausia meilės dalis, na bet tai reikia pačiam patirti...

Deja gyvenimas toks, ir kiekvienam kas nori imtis meilės teks išbandyti beveik visas meilės rūšis ir žanrus, kurias jūs patys surašykite į savo gyvenimo knygą!
Passiskaitymui:

Keine Kommentare: