Mittwoch, 17. Oktober 2007

Bendravimas


Kiekvienam teko susidurti su nemaloniais žmonėmis.

Šveicarų psichologė Elisabeth Voigt apklausė beveik pusantro tūkstančio moterų norėdama sužinoti, koks jų draugių ir pažįstamų elgesys esti nemalonus. Netikusių, užgaulių, erzinančių poelgių sąrašas tikrai netrumpas:
1. Apkalbos ir šaipymasis iš tų, kurie nedalyvauja pokalbyje.
2. Valdingas kalbėjimas ir rėkimas ant turinčiųjų kitą nuomonę.
3. Ginčai ir barniai dėl mažai reikšmingų dalykų.
4. Įkyrus pataikavimas.
5. Besaikis gyrimasis.
6. Noras nuolat vadovauti pokalbiui, būti dėmesio centre.
7. Nesugebėjimas išsaugoti paslaptis.
8. Nenoras paaiškinti savo minds.
9. Betikslis melavimas, prasimanymai.
10. Nesugebėjimas klausytis.
11. Nesugebėjimas prisiminti vardų.
12. Įkyrus klausinėjimas.
13. Pernelyg dažnas žodžio „aš" kartojimas.
14. Siekimas bendrauti tik su naudingais žmonėmis.
15. Prieštaringi tvirtinimai.
16. Nesugebėjimas pripažinti savo klaidų ar kaltės.
17. Nesugebėjimas sakyti ir išklausyti komplimentų.
18. Demonstratyvus nesidomėjimas, nuobodžiavimas.
19. Noras, kad kiti atspėtų jų jausmus ir mintis.
20. Vengimas prašyti pagalbos ir kaltinimai, jog jos nesulaukta.
21. Netvarkinga, nešvari apranga.
22. Nežiūrėjimas į žmogų, su kuriuo kalbamasi.

E. Voigt pastebi, jog išvardyti nemalonų elgesį pagal jo reikšmingumą, nurodyti pačius nemaloniausius ir mažiau nemalonius poelgius nepavyko. Ji taip pat siūlo šį sąrašą visų pirma panaudoti tobulinant save, gerinant savo santykius su aplinkiniais, o ne tų, kurie nemoka maloniai elgtis, dar rūstesnei kritikai.Kas erzina vyrus moteryse?

1. Kai moteris apsimeta viską žinanti. Nereikia atrodyti geriau, nei esi iš tikrųjų. Būk savimi. Šiandiena moteriai leidžiama viskas, ji gali gauti iš gyvenimo tiek pat malonumų kaip ir vyras.

2. Kai kritikuoja kitas moteris. Suprantama, kad moterys tarpusavy yra konkurentės. Bet apkalbėdama kitą moterį jūs nieko nelaimėsite, greičiau atvirkščiai, nes juk vyrui tas pats, kad rankinė netinka prie batų, ar suknelė ir šukuosena nemadinga

3. Pavydo priepuoliai. Netiesa, kad pavydas atgaivina santykius. Jei jis jau tapo gyvenimo būdu, gali sugriauti net pačią stipriausią sąjungą, nes tai įrodymas to, kad nėra pasitikėjimo, o pasitikėjimas yra santykių pamatas.
4. Reikalauja pastovaus dėmesio. Kai moteris išnaudoja vyrą emocionaliai, reikalauja, kad jis apkabintų, glostytų, sakytų, kokia ji išskirtinė, tai pradeda erzinti. Vyrams nepatinka absoliučiai nepasitikinčios savimi moterys, tai gal net blogiau už išdidumą ar nepriklausomumą.

5. Kai moteris kalba "užkoduotai" Tokiu būdu ji tikrina vyrą, stengiasi sužinoti jo tikruosius jausmus. Pavyzdžiui: "Apie ką tu galvoji?" arba "Ką tu apie tai mąstai?"

6. Skverbiasi į asmeninę erdvę, stengiasi, kad visą savo laisvą laiką vyras atiduotu jai. Jei atsitinka taip, kad vyras būna ne su ja, tada į pagalbą pasitelkiami giminės ar draugai, kad sužinoti, ką vyras veikė; tikrinami asmeniniai daiktai ir vien tam, kad aptikti kažkokias įsivaizduojamas "nuodėmes". Patikėkit, moteriai neverta transformuotis į savininkę!

7. Labai emocionaliai reaguoja į smulkmenas. Kad ir nago lūžimas Kas gali būt baisiau už verkšlenančią ar įsiutusią dėl menkiausio dalykėlio drauge?

8. Vaiksčiojimai po parduotuves iki begalybės. Vyrų nuomone, kai moteriai prireikia apsipirkti, tam paprastai neužtenka 24 val. per parą, kad pažiūrėti ir pasimatuoti viską. Pats klaikiausias dalykas - kai visą tą procesą mato vyras!

9. Nesibaigiantis čiauškėjimas. Manau, čia nereikia komentarų

10. Seksą naudoja kaip ginklą. Dažnai norėdama įrodyti savo tiesą, moteris baudžia vyrą atsisakydama sekso. Lyčių "karuose" tai turbūt pats galingiausias ginklas. Nors ir su jo pagalba galima daug laimėti, tačiau prarasti įmanoma daugiau.

Bendravimas:

Bendravimas virtualioje aplinkoje:


*
*
*

Keine Kommentare: