Donnerstag, 19. April 2007

Susitikimas su jaunikio motinaSusitikimas su jaunikio motina – tai susitikimas su jo praeitimi. Tos praeities negalima ignoruoti, bet nereikia ir pervertinti. Todėl turite taip elgtis, kad neįžeistumėte būsimosios anytos, bet tuo pat metu negalima leisti, kad nukentėtų jūsų savimeilė.
X. N. rašo: „Kažkaip negalvojau, kad E. , mano sužadėtinis, turi motiną. Maniau, gyvensiu su E., o ne su jo motina, koks man skirtumas, kokia ji? Kada nutarėme susituokti, reikėjo nueiti į jo tėvų namus, “prisistatyti”. Nežiūrėjau į tą rimtai, buvau tikra, kad patiksiu (jei jau patikau jų sūnui). Kaip aš klydau! Vietoj širdingumo, vaišingumo sutikau šaltumą, sausumą. Pavaišino tik arbata su pyragu, nė prie pietų stalo nepasodino. Sėdėjome prie žurnalinio staliuko. E. motina iškart perspėjo, kad ilgai su mumis negalės kalbėtis, nes jai reikia kažkur eiti. Tėvas irgi kažkur skubėjo, į kažkokią konferenciją (jis dėsto universitete). Tai kam tada reikėjo kviestis, jei jau taip skuba? Kad parodytų, kokią vietą užimu jų gyvenime?“
Geriausias būdas apsaugoti savo savimeilę nuo smūgio – susikurti distanciją. Tai nereiškia būti demonstratyviai šaltai (tas gali įžeisti žmones, kurie to neužsitarnavo). Pakanka neprarasti savigarbos ir tuo pat metu šypsotis. “Būti aristokrate” (jei esate buvusi “aristokratiškoje” draugijoje, tai žinote, kas tai per poza).
Štai sėkmingai pasirinktos pozicijos pavyzdys. L. atėjo į namus jaunikio, kurio motina buvo prieš tai, jog jos vienintelis sūnus vestų (jos nuomone, jis buvo dar “pernelyg jaunas”). Jai iškart nepatiko būsimoji marti. Kai L. pasakė, kad ji labai mėgsta džiazą, šeimininkė iškart pareiškė, kad džiazas – tai garsų maišalynė, o ne muzika. L. nutylėjo ir pakeitė temą. Ėmė kalbėti apie drabužius, šukuosenas. Šeimininkė iškart pastebėjo, kad jai nepatinka tokios kaip L. kelnės (“pernelyg aptemptos”), o šukuosena tiesiog darko jos veidą. L. suprato, kad jaunikio motina tiesiog prašyte prašosi skandalo. Ji atsakė, kad atėjo čia ne tam, kad būtų aptarinėjami jos drabužiai, šukuosena, skonis. Po to ji atsistojo, pasakė, kad jai buvo labai malonu susipažinti su būsimo vyro motina ir išėjo.
L. nesileido pažeminama ir tuo pat metu sugebėjo išvengti skandalo (dėl kurio būtų komplikavęsis pirmiausia jos pačios gyvenimas). Kitas reikalas, kad paskui L. stengėsi susitikinėti su anyta kaip galima rečiau.
Net jei būsimoji anyta vadina jus “dukrele” ir bučiuoja kas trys minutės, nelabai pasikliaukite jos jausmais. Atsakykite šypsena, bet neatsipalaiduokite. Stiprios abipusės meilės demonstravimas čia nepritinka. Ji kol kas niekuo neparemta. Reikia nugyventi daugel metų, kad pažintum žmogų. Idealus variantas – “šilti”, bet ne egzaltuoti santykiai. Egzaltacija dažnai virta neapykanta. Nes daug ką galima atleisti svetimam žmogui, kuris gyvena su tavo sūnumi, bet sunku atleisti “dukrelei”.
Ir dar. Jūsų išrinktasis turi jus apginti. Jei jus įžeidė priėmimas, neturite to slėpti nuo žmogaus, su kuriuo rengiatės nugyventi visą gyvenimą. Žinoma, jam bus nelengva, juk kalba eina apie jo tėvus, jo motiną. Bet kaip jis pasielgs šiuo atveju, taip elgsis ir toliau.
Jei jis puls ginti savo motiną, tai jums verta pagalvoti, ar su tuo žmogumi rengiatės susieti savo likimą. Ar jums reikalingas žmogus, kuris dar savęs neatskyrė nuo motinos. Subrendęs vyras niekada taip nepasielgs. Jei reikės, jis pasikalbės su motina, su tėvais ta tema (jūs nė nežinosite). O jus jis nuramins, pripažins, kad jūsų jausmai teisėti. Juk jums tas svarbu, o ne tai, kad jis išsižadėtų motinos.
Kyla psichologinių problemų? Rašykite -
dnarbutas@omni.lt

Keine Kommentare: